• O nas

Klaudia Pacholska

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, terapeuta wczesnej interwencji

 

Jestem absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam podyplomowe studia w zakresie Wczesnej Interwencji Terapeutycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej  im. Marii Grzegorzewskiej. Jestem certyfikowaną terapeutką integracji sensorycznej (SI) II stopnia, terapeutą ręki, diagnostą zaburzeń neurorozwojowych u małych dzieci. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego, całościowego szkolenia z psychoterapii rodzin w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Podnoszę swoje kwalifikacje na dodatkowych kursach i szkoleniach.

Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi z wyzwaniami rozwojowym, małymi dziećmi z autyzmem, FASD, przedwcześnie urodzonymi oraz z dziećmi, które w jakiś sposób sprawiały trudności w swoich rodzinach. Zajmuję się diagnozą i terapią małych dzieci oraz niemowląt. Pracuję z rodzinami doświadczającymi trudności  i kryzysów. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla kadry ośrodków terapeutycznych i rodziców.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach diagnostyczno-terapeutycznych. Moja praktyka obejmowała także terapię niemowląt, rodzin adopcyjnych oraz rodzin z małymi dziećmi.

Ukończyłam wiele szkoleń i kursów m in „Psychoterapia traumy u niemowląt”, seminaria Sandplay Therapy,  „Autyzm Małe dziecko duża sprawa” – Fundacja Synapsis, trójetapowe szkolenie Analiza Stosowana Zachowania, Kurs I stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Introductory Workshop), Centrum Adesse Warszawa, Warsztaty Diagnoza procesów SI w odniesieniu do najnowszego modelu podziału dysfunkcji, postępowanie diagnostyczne i praca z małym dzieckiem oraz z dzieckiem z autyzmem, „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci”– Metoda Carole Sutton, Trening umiejetności społecznych – wykorzystywany w pracy z dziećmi z autyzmem, Kurs pierwszego stopnia Metoda Werbotonalna oraz inne rozwijające wiedzę i umiejętność pracy z małym dzieckiem.

Moją pasją jest praca z niemowlętami i małymi dziećmi. Interesuję się więzią prenatalną oraz terapią rodzin w ujęciu systemowym.