• O nas

O nas

Gabinet Diagnozy i Terapii Małego Dziecka KAJ powstał z marzeń i pasji do pracy z najmłodszymi. To miejsce, w którym prowadzona jest terapia indywidualna i grupowa dzieci oraz konsultacje dla ich rodziców.

Specjalizujemy się w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Warszawie prowadzącą zajęcia dla maluchów od 12 miesiąca życia.

W terapii dziecka najważniejsze dla nas to zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zrozumienie potrzeb małych podopiecznych. Dbamy o to aby każdy maluch  mógł odkrywać swoje talenty, mierzyć się ze swoją własną drabiną rozwoju, poznawać świat i zadziwiać ile potrafi. Oferujemy  przejrzystą strukturę zajęć, dobrą zabawę oraz warunki pracy sprzyjające edukacji i skupieniu.

Proponujemy integracyjne podejście do terapii zakładające korzystanie z różnych koncepcji oraz metod terapeutycznych co pozwala nam tworzyć programy stymulacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb edukacyjnych, emocjonalnych i temperamentalnych każdego dziecka. Wspieramy spontaniczną tendencję dzieci do rozwijania  ciekawości poznawczej, umiejętności społecznych, komunikacji oraz zabawy.

Rodzicom służymy wsparciem psychologicznym, dając możliwość omówienia słabych i mocnych stron dziecka.
W naszej pracy ważne jest dla nas budowanie przyjaznej i bezpiecznej relacji z rodziną.